Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pełnia 31. Stycznia – Niebieski Księżyc i Zaćmienie naraz.

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Pełnia 31. Stycznia – Niebieski Księżyc i Zaćmienie naraz.

  Na przełomie roku nawiedził nas Super Księżyc, który trochę miesza aktualnie w naszych odczuciach i relacjach. Ale to jeszcze nic!
  Gdzieś około północy, w dniu 31 stycznia, Księżyc w pełni nie będzie tylko Super Księżycem, ale będzie to również Niebieski Księżyc i Krwawy Księżyc.

  Niebieski Księżyc i Zaćmienie Księżyca
  Nadejdzie Niebieski Księżyc, ponieważ będzie to druga pełnia księżyca w tym miesiącu. Dzieje się tak średnio co dwa i pół roku.
  Jednak powinieneś być jeszcze ostrożniejszy tej pełni, ponieważ te dwa niebiańskie wydarzenia, Niebieski Księżyc i Super Księżyc, będą się pokrywać z całkowitym zaćmieniem Księżyca. Między Słońcem a Księżycem światło słoneczne musi przejść przez atmosferę Ziemi, która rozprasza zielone światło do fioletowego i zwykle jest go więcej niż rozpraszanego czerwonego światła.Toteż, gdy księżyc będzie wyglądał na czerwony, nazywany jest także krwawym. To właściwie trzy wielkie księżycowe chwile w jedynej chwalebnej nocy dla obserwatorów nieba. Najlepszym miejscem, z którego można zobaczyć ten Niebieski Księżyc, jest środkowa i wschodnia Azja, Indonezja, Nowa Zelandia i Australia.

  Niebieski Księżyc 150 lat temu i dziś
  Ostatnim razem, kiedy wszystkie te trzy wydarzenia układały się po sobie, było to ponad 150 lat temu! Ludzie zobaczyli całkowite zaćmienie Niebieskiego Księżyca 31 marca 1866 r. USA przegapi cały spektakl, ponieważ zaćmienie nastąpi zbyt blisko Księżyca.
  Dla Australii punkt największego zaćmienia nastąpi około 23:30. Całość widowiska potrwa około 1 godziny i 16 minut.
  Sam w sobie wyjątkowy Niebieski Księżyc mogliśmy obserwować w Polsce 31 sierpnia 2015 roku, a oprócz stycznia podobna sytuacja czeka nas już w marcu! To dlatego, że w lutym nie wypadnie żadna pełnia.
  Jest to dość przełomowy i ciekawy czas dla nas, który zaczął się właściwie od Super Księżyca na wstępie Nowego Roku. Warto więc zapamiętać, że tłumione emocje i nierozwiązane sprawy lubią wymknąć się spod kontroli w trakcie pełni.
  Jednak jeśli zachowamy świadomość możemy wykorzystać ten czas i zyskać wiele siły, inspiracji i rozwoju. Dobrze w tym czasie oddać się medytacji.
  Mówi się również, że pełnia sprzyja kochankom, którzy starają się o poczęcie dziecka!

  źródło: http://ibelieveinmothernature.com  Kto będzie miał możliwość i warunki do zaobserwowania tego zjawiska prosiłbym o uwiecznienie tego na zdjęciu i dodanie w poście do tego tematu.


  Click image for larger version

Name:	zuch.jpg
Views:	1
Size:	3.5 KB
ID:	62718


  Pozdrawiam Zuch  Last edited by Zuch Recha; 01-29-2018, 07:21 AM.

 • #2
  Click image for larger version

Name:	27661317_660516481005503_271981851_n.jpg
Views:	1
Size:	3.9 KB
ID:	62758.

  Comment

  Working...
  X